Relacja Święto Dzieci w Jaśle
Święto Dzieci w Jaśle
1 czerwca 2018 r. tradycyjnie w Ogrodzie Jordanowskim odbył się piknik dla dzieci z okazji ich święta.
Imprezę w klimacie retro z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowali Urząd Miasta Jasła, Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle i Jasielskie Stowarzyszenie Consensus wraz z placówkami i stowarzyszeniami z Jasła.
Piknik otworzył Burmistrz Miasta Jasła Ryszard Pabian, który złożył dzieciom życzenia i prosił o bezpieczną zabawę. Pierwszym punktem programu był występ dzieci z MDK, JDK i Studia Tańca Podkarpacie, który przygotowali: Małgorzata Czeluśniak, Ewa Grzebień, Monika Kubas-Gozdecka, Dorota Dudys-Stasik, Katarzyna Korona i Adam Berkowicz. Grupy wokalne i taneczne zaprezentowały m.in. utwory nawiązujące do dwudziestolecia międzywojennego.
Imprezę w strojach sprzed stu lat poprowadzili Agnieszka i Krzysiu – aktorzy z Teatru Zagłębia, którzy zapowiadali kolejne punkty programu, prowadzili animacje i konkursy oraz stworzyli atmosferę wspólnej rodzinnej zabawy. Po występach dzieci przy dużym zainteresowaniu publiczności wyjątkowe show zaprezentowali goście pikniku – grupa Bicykle.pl z Łodzi. Z przedstawionej historii roweru publiczność dowiedziała się, jak wyglądał pierwszy drewniany rower o nazwie „kościotłuk” oraz kolejne maszyny konstruowane w ciągu wieków (drezyna, welocyped, trycykl). Popisowe parzenie kawy na bicyklu i ekscytujące triki zachwyciły widzów, którzy w ciągu trwania imprezy mogli osobiście przejechać się na zabytkowych rowerach. W fotosaloniku retro chętni wykonywali zdjęcia z epoki, przymierzając meloniki, fraki i kapelusze.
W dalszej części pikniku odbyły się: rozdanie nagród w Konkursie Rękodzieła Artystycznego zorganizowanego przez MDK, w którym udział wzięło 103 dzieci (wyniki i relacja na stronie www.mdkjaslo.pl), konkurs z ponad dwudziestoletnią tradycją „Malowanie kredą” – w tym roku pod hasłem „Laurka dla miasta Jasła z okazji stulecia odzyskania niepodległości” oraz występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej MDK, która zaprezentowała utwory w stylu retro i współczesne szlagiery.
Na terenie Ogrodu stoiska z zabawami, grami i działaniami animacyjnymi dla dzieci rozstawili: Urząd Miasta Jasła i Straż Miejska (namiot profilaktyczny z autochodzikiem, planszową grą edukacyjną), Muzeum Regionalne (starodawne zabawki, piaskownica małego archeologa), Miejska Biblioteka Publiczna (quizy i zagadki z historią w tle, tworzenie niezwykłej książki z „dziurą” oraz przygody i zabawy z interaktywnymi i nietypowymi książkami), Młodzieżowy Dom Kultury (zabawy sprzed stu lat: serso, toczenie fajerki, fruczka i klik-klak), Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych (rękodzieło dla najmłodszych, wystawa autorskich zabawek edukacyjnych i dekoracji, słodkości dla małych gości, salon urody na łonie przyrody), Koło Naukowe Kreatywnych Pedagogów Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi filia w Jaśle (gry i zabawy dla dzieci, tatuaże brokatowe, zajęcia plastyczne), Jasielskie Stowarzyszenie Lotnicze „Ikar” (pokaz statyczny modeli latających zdalnie sterowanych „Skrzydła wolności” w 100-lecie niepodległości Polski i 100-lecie lotnictwa polskiego). Swoje pojazdy ratownicze zaprezentowały jasielskie służby: policja, straż pożarna i szpital. Na imprezie pojawił się także samochód Luisa de Funes!
Na dzieci czekały także uwielbiane atrakcje piknikowe: dmuchane zamki, przejażdżki kolejką turystyczną, ścianka wspinaczkowa, loty balonem na uwięzi, grill, wata cukrowa, popcorn i baloniki z helem. Zdjęcia z imprezy wykonał DRON JASLO.
Piknik został dofinansowany w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.
Główny Partner imprezy – LOTOS Asfalt sp. z o.o.
Sponsor imprezy – Polwax S.A.
Mamy nadzieję, że przygotowane atrakcje sprawiły dużo radości najmłodszym i spowodowały, że Dzień Dziecka w Jaśle był dla nich prawdziwym świętem.
Organizatorzy