Jasielskie Stowarzyszenie CONSENSUS

XXI Finał WOŚP w Jaśle

Home  >>  Nasza działalność  >>  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy  >>  XXI Finał WOŚP w Jaśle

XXI Finał WOŚP w Jaśle

On 16 października, 2012, Posted by , In Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, With No Comments

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy potwierdzenie rejestracji sztabu XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W związku z tym, zabieramy się do pracy i jak co roku będziemy współpracować z wieloma instytucjami, firmami i osobami. Będziemy potrzebować do pomocy wielu ludzi, którzy oddadzą trochę swojego czasu, żeby zrobić coś dobrego.

 

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy potwierdzenie rejestracji sztabu XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W związku z tym, zabieramy się do pracy i jak co roku będziemy współpracować z wieloma instytucjami, firmami i osobami. Będziemy potrzebować do pomocy wielu ludzi, którzy oddadzą trochę swojego czasu, żeby zrobić coś dobrego.

Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.

Tym razem zagramy dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. Zbiórka odbędzie się 13 stycznia 2013 roku.

Tak jak zawsze, po 21. Finale fundacja WOŚP będzie pochylać się nad problemami polskiej medycyny dziecięcej. Tak jak zawsze, pomoc realizować będą poprzez zakup sprzętu medycznego do jednostek opieki zdrowotnej, które mają podpisany kontrakt z NFZ.

Ten Finał, w znacznej części dedykowany ludziom w podeszłym wieku chorym na choroby przewlekłe, ma mieć również wymiar symboliczny. WOŚP nie jest i nigdy nie będzie w stanie rozwiązać ogromnej ilości problemów, jakie są związane z tą dziedziną medycyny. Chcą jednak zwrócić uwagę Polaków na wszystkie kwestie związane z jakością opieki medycznej, a także i niestety bardzo częstym zjawiskiem wykluczenia, jakie dotyka ludzi w podeszłym wieku.

Pieniądze zebrane w 21. Finale zostaną podzielone. Połowę wykorzystana będzie na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka, połowa na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych. W tym drugim przypadku pomoc trafi tylko do kilku wybranych placówek w każdym województwie.

Zakłady opiekuńczo-lecznicze opieki długoterminowej to placówki, które podejmują się niesienia pomocy tym najciężej chorym seniorom. Tam także lista potrzeb jest długa. Co więcej – ośrodki te nie potrzebują drogiego sprzętu specjalistycznego, najczęściej ponawiane prośby dotyczą podstawowego wyposażenia. Orkiestra w efekcie 21. Finału planuje zakupić urządzenia takie jak:

·         łóżka o regulowanej wysokości z zabezpieczeniami

·         materace przeciwodleżynowe

·         statywy mobilne do kroplówek

·         ssaki elektryczne i akumulatorowe

·         pompy infuzyjne i pompy żywieniowe

·         sprzęt rehabilitacyjny typu rotory kończyn dolnych i górnych, tory do nauki chodzenia, czy rowery treningowe.

Dzień 21. Finału będzie jak zawsze dniem pełnym optymizmu i radości. Mamy nadzieję, że jak zawsze skłaniać będzie Polaków do wspólnego bycia ze sobą, odsuwając choć na moment wszelkiego rodzaju troski i kłótnie. Niech 13 stycznia 2013 r. będzie także dniem, w którym troska o dzieci i seniorów będzie na ustach wszystkich, a następnie – niech nie będzie to tylko jeden dzień, ale cały rok naszych wytrwałych starań, aby polepszyć los wnuczków oraz ich dziadków. Jesteśmy przekonani, że siła zaufania Orkiestry, a także nasze niezwykłe starania przy wydawaniu każdej złotówki z zebranych pieniędzy, przyniosą konkretny  efekt, o którym będziemy mogli mówić przed kolejnym 22. Finałem.

Ramowy plan imprezy

RYNEK, JASŁO, 13 STYCZNIA 2013


11.00 – Rozpoczęcie imprezy,
11.00 – 12.30 – Występy dziecięcych zespołów taneczno-wokalnych,
12.30 – 14.00 – Pokazy specjalistyczne,
14.00 – 15.00 – Występy młodzieżowych zespołów,
15.00 – 15.30 – Pokaz ratownictwa medycznego,
15.30 – 16.00 – Licytacje,
16.00 – 17.00 – Występy lokalnych zespołów rockowych i hip-hopowych,
17.00 – 19.00 – Występ zespołu – muzyka reggae,
19.30 – 20.00 – Występ gwiazdy wieczoru – cz. 1
20.00 – 20.10 – „Światełko do nieba” – pokaz pirotechniczny,
20.10 – 21.00 – Występ gwiazdy wieczoru – cz.2
21.00 – 22.00 – Licytacje i podziękowania,
22.00 – Zakończenie imprezy.

 

Zapraszamy do odwiedzania naszych stron internetowych (www.wosp-jaslo.pl lub www.jaslo.org.pl), gdzie będziecie mogli znaleźć informacje jak zostać wolontariuszem lub jak wspomóc organizację finału. Kontaktować można się z nami przez email: wosp@jaslo.org.pl lub telefonicznie z Szefem Sztabu: 606 375 262.

Kontakt dla wolontariuszy: wolontariusz@wosp.jaslo.org.pl

Zapraszamy także na nasze facebook’owe profile WOŚP JASŁO oraz JS „CONSENSUS”

Jasielskie Stowarzyszenie „CONSENSUS”

 

 

 

 

 

Comments are closed.